top of page

Mus czekoladowo-dyniowyChyba każdy z nas pomyślał kiedyś, że nie przepada za jesienią. Jednak w tym roku ta pora wyjątkowo nas rozpieszcza pięknymi kolorami liści, niespodziewanym ciepłem i małą liczbą deszczowych dni. A nawet jeśli już się takie zdarzają, możemy zawsze zwrócić uwagę na to, co piękne.


Aby dostarczyć Wam jesiennych powodów do radości, proponujemy deser idealny na skracające się dni i długie chłodne wieczory. Posmakujcie najpierw nazwę: mus czekoladowo-dyniowy.


Nie dość, że urodziwy (pod względem koloru na dynię zawsze można liczyć), to jeszcze zdrowy i pożywny, bo zawiera same wartościowe składniki. I nadal pozostaje deserem! Czy to nie idealny układ? Możliwość bezkarnego zajadania czekoladowych smakołyków to coś, co się ceni w tych szalonych czasach, gdy każdy straszy nas szkodliwością praktycznie wszystkiego, co do tej pory jedliśmy.


My nie straszymy, a wręcz przeciwnie – zachęcamy Was, byście nie rezygnowali ze swoich ulubionych dań i smaków, tylko nieco je zmodyfikowali. Wcale nie jest to takie trudne! Przykładowo, w naszym musie, zamiast cukru użyliśmy jabłka i miodu, a czynnikiem zapewniającym czekoladowość jest po prostu dobrej jakości kakao. Składnik ten nie tylko dobrze smakuje, ale i stymuluje nasz organizm do produkowania tak potrzebnych endorfin.


Taki mus znakomicie sprawdzi się w roli pożywnej przekąski. Jednak jeśli chcecie, by stał się efektownym deserem, który podacie gościom, przygotujcie go w jakimś ładnym naczyniu – zachwyt odwiedzających Wasz dom – murowany :) A Wy nie spędzicie połowy dnia w kuchni!


Wszystkim, którzy lubią nie tylko smaczne, ale i ładne kolorystycznie kulinarne zestawienia, z całego serca życzymy smacznego,

Asia i MichałPRZEPIS W WERSJI PDF ZNAJDZIECIE TUTAJ.


Składniki

na dwie porcje

Numery przy składnikach odwołują do dodatkowych informacji, pozwalających wybrać właściwe produkty.


225 g pieczonej dyni

100 g jabłka (1)

20 + 10 g miodu (2)


15 g kakao (3)


Wykonanie

  1. Dynię, jabłko i 20 g miodu zmiksować na gładką masę. Połowę masy umieścić w słoiczku.

  2. Do drugiej połowy dodać pozostały miód i kakao. Dokładnie wymieszać. Włożyć do słoiczka z pierwszą połową masy.


Wskazówki


(1) jabłka: więcej o wyborze jabłek do wypieków piszemy w tym poście


(2) miód: jeśli chcecie mieć dobry miód, zadbajcie o to, by był ze sprawdzonego źródła – najbezpieczniej jest po prostu znać pszczelarza; dobry miód (z wyjątkiem akacjowego) krystalizuje się po kilku miesiącach od zebrania (czyli najpóźniej zimą)


(3) kakao: warto zadbać o to by kakao było dobrej jakości; my zaopatrujemy się w kakao ekologiczne, które smakuje znacznie lepiej i jest bardziej aromatyczne niż kakao najczęściej dostępne w sklepach
#musczekoladowy #zdrowymusczekoladowy #dynia #czekolada #deser #muswarzywny #mus

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page