top of page

GRANATowa chiaNasiona chia mają niezwykłe właściwości - dodanie ich do jakiegokolwiek płynu sprawia, że zaczynają rosnąć, zmieniają swoją konsystencję i nabierają smaku. Produkty o tak unikalnych cechach powinny występować w równie ciekawym towarzystwie. I w tej roli świetnie sprawdza się egzotyczny, fascynujący, a przy tym niezwykle piękny granat.


Pudding z chia z dodatkiem pestek granatu to połączenie interesujące nie tylko smakowo, ale również wizualnie. To bardzo ważne, bo większość z nas "je oczami". Sami przyznajcie, że chętniej sięgacie po dania, które wyglądają smacznie. Jako esteci również zachwycamy się ładnie prezentującym się jedzeniem :)


Taki deser spodoba się szczególnie tym z nas, którzy nie lubią spędzać dużo czasu w kuchni. Dzięki niezwykłym właściwościom szałwii hiszpańskiej przygotowanie puddingu jest bardzo proste i szybkie, ale rezultat jest więcej niż zadowalający. Deser widoczny na zdjęciu przygotowaliśmy w kilka minut, a wygląda bardzo przyzwoicie, nieprawdaż? ;)


W dodatku, danie to posiada mnóstwo właściwości odżywczych, ponieważ zawiera w sobie dwa superfoods: nasiona chia (szałwia hiszpańska) i właśnie granat. Czy wiecie, że te pierwsze zawierają ważne dla naszego zdrowia kwasy omega-3, wapń oraz antyoksydanty? Również granat posiada właściwości przeciwzapalne, jest bogaty w witaminy oraz kwas foliowy.


Tych, którzy puddingu chia nigdy nie próbowali, gorąco zachęcamy do przygotowania go. A tych z Was, którzy dobrze znają ten deser, chcielibyśmy namówić do bliższego zapoznania się z proponowanym przez nas połączeniem.


Pozdrawiamy serdecznie,

Asia i MichałPRZEPIS W WERSJI PDF ZNAJDZIECIE TUTAJ.


Składniki

na 1 porcję

Numery przy składnikach odwołują do dodatkowych informacji, pozwalających wybrać właściwe produkty.


200 g jogurtu

2 łyżki chia, 25 g

1 łyżeczka miodu (1)

pestki z połowy granatu


Wykonanie

  1. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać.

  2. Odstawić do lodówki na kilka godzin.


Wskazówki


(1) miód: jeśli chcecie mieć dobry miód, zadbajcie o to, by był ze sprawdzonego źródła – najbezpieczniej jest po prostu znać pszczelarza; dobry miód (z wyjątkiem akacjowego) krystalizuje się po kilku miesiącach od zebrania (czyli najpóźniej zimą)

#chia #granat #puddingzchia #pudding #zdrowydeser #superfoods

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page