top of page

Mleka roślinnePOST W WERSJI PDF DOSTĘPNY JEST TUTAJ.


Do napisania tego postu przekonała mnie Asia, sugerując, że macie już dość szukania i klikania kolejnych stron z przepisami na mleka roślinne w poszukiwaniu tego, które jest Wam akurat potrzebne. Dlatego postanowiłem opracować jeden przepis na najbardziej popularne domowe mleka roślinne.


Powiem Wam, że nazwa „roślinne mleko” brzmi dla mnie jak „Czego to ludzie nie wymyślą?!”. Trzeba się jednak otwierać na nowe horyzonty, do czego zachęcają negatywne opinie o krowim mleku. Nie wiem, czy to ostatnie jest tak bardzo szkodliwe, jak o nim mówią (przecież wychowały się na nim całe pokolenia ludzi), ale na pewno niezdrowa jest jego wersja sklepowa. Podejrzewam ją bowiem o brak tych substancji (z uwagi na proces produkcji), które służyły poprawnemu trawieniu mleka (nie jest to potwierdzona wieloletnimi badaniami informacja, ale mój wniosek wynikający z obserwacji doświadczeń swoich i osób w moim otoczeniu).


Nam najbardziej smakuje mleko kokosowe, ale wiecie co? Warto próbować różnych, ponieważ Wasze gusta smakowe mogą być inne. A co jest najlepsze w mlekach roślinnych? To, że każde ma odmienną konsystencję i właściwości. Spróbujcie sami :).


Jeśli tabelka lub instrukcja są niezrozumiałe, dajcie znać – opracujemy coś nowego. Chcielibyśmy, aby nasze wpisy naprawdę pomagały Wam we wprowadzaniu do swojego życia zdrowych nawyków żywieniowych.


Oto instrukcja (korespondująca z poniższą tabelką):

  1. Składnik, będący podstawą mleka wymieszać z wodą i zostawić na odpowiedni dla niego czas (tabelka)

  2. Wykonać kroki wskazane w ostatniej kolumnie poniższej tabeli.

  3. Zmiksować całość na wysokich obrotach blendera do momentu, aż składnik roślinny będzie bardzo rozdrobniony (dobremu blenderowi zajmuje to około minutę).

  4. Odcedzić na gęstym sitku lub na durszlaku wyłożonym czystą ściereczką.

  5. Jeśli mleko jest zbyt gęste dodać trochę przegotowanej wody.

  6. Przechowywać w lodówce 2-3 dni.


Na zdjęciach mleko jaglane.#mlekoroślinne #mlekowegańskie #mlekokokosowe #mlekoryżowe #mlekoowsiane #mlekomigdałowe #mlekojaglane #bezmleka #bezmleczne #laktoza

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page