top of page

Kilka słów o nas

Asia i Michał Litwińscy

Zdrowe łakomczuchy

Asia i Michał

Cześć :). Nazywamy się Asia i Michał.

W ciągu ostatnich lat staliśmy się fanami zdrowego stylu życia. Jednocześnie przepadamy za smacznym jedzeniem, a zwłaszcza za pysznymi deserami. Połączyliśmy te dwa wątki, czego rezultatem stał się bogaty zbiór zdrowych przepisów.

 

Wiemy, wiemy, co powiecie. Takich blogów jest już mnóstwo. Internet pęka w szwach od informacji na temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i właściwie robi się z tego taki bełkot, że już nie można tego słuchać. My też tak kiedyś myśleliśmy i dlatego nasz blog powstaje dopiero teraz.

A co jest wyjątkowego w tym akurat blogu? I dlaczego się na niego zdecydowaliśmy?

Po pierwsze, naciski wielu znajomych oraz liczne prośby o przepisy sprawiły, że w końcu się tym zajęliśmy.

Po drugie, chcemy promować zdrowe odżywianie i ogólnie zdrowy styl życia, bo naprawdę warto. Jesteśmy tego najlepszym przykładem. Po rezygnacji z przetworzonego jedzenia (a także żywności, która teoretycznie jest "eko", ale wcale zdrowa nie jest), przyzwyczajeniu się do pozytywnego myślenia i codziennych (lekkich!) ćwiczeń fizycznych czujemy się dużo lepiej. Mamy mnóstwo energii, poprawiły nam się wyniki badań, mamy świetne pomysły (chociażby z tym blogiem :)) itd. Podsumowując, jakość naszego życia się poprawiła.

Po trzecie, nasz blog jest trochę inny niż pozostałe. Chcielibyśmy Wam pokazać, jak unikać pułapek związanych z wprowadzaniem zdrowego stylu życia (sami wiele razy w nie wpadliśmy i fajnie byłoby, żebyście mogli nauczyć się na naszych błędach). Weźmy chociażby takie odżywianie. Mówi się, że miód albo suszone owoce są zdrowym zamiennikiem cukru. Rzeczywiście, są. Ale czy mówi się, że miód w wysokiej temperaturze rozkłada się i właściwie niczym nie różni się od cukru (co oznacza, że dodanie do pierników szklanki miodu jest równoznaczne z dodaniem szklanki cukru). Z kolei, suszone owoce są zdrowe, owszem, ale tylko wtedy, gdy nie posiadają dodatku dwutlenku siarki lub oleju roślinnego (który jest jednym z najbardziej przetworzonych produktów używanych w kuchni).

Po czwarte, fajnie jest prowadzić bloga i dzielić się tym, co wiemy.

Po piąte, i najważniejsze, nasze przepisy są naprawdę proste i wychodzą z nich tak smaczne rzeczy, że zbrodnią byłoby niepodzielenie się nimi z większą liczbą osób.

 

Oczywiście, nie uważamy się za krynice mądrości. Nadal popełniamy błędy i staramy się na nich uczyć. Dlatego jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, piszcie do nas lub dawajcie znać w komentarzach. Będziemy wdzięczni za każdy kontakt.

bottom of page